Czym charakteryzuje się piec hybrydowy do pizzy?
Piec, w jakim wypieka się pizzę, ma duże znaczenie dla jej smaku i aromatu. Przy wyborze urządzenia zwykle największą uwagę przywiązuje się do rodzaju jego zasilania. Nie mniej ważne są jednak też takie czynniki jak m.in. moc grzewcza, ilości poziomów, waga oraz rozmiary pieca. Ze względu na rodzaj paliwa wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje pieców do pizzy: opalane drzewem, gazowe oraz elektryczne. Innowacyjnym rozwiązaniem są też piece hybrydowe, którym dziś zdecydowaliśmy się poświecić niniejszy artykuł.
Charakterystyka hybrydowego pieca do pizzy
Hybrydowy piec do pizzy charakteryzuje więcej niż jedna możliwość zasilania. W tym przypadku hybryda oznacza połączenie zasilania na gaz i drewno. Dzięki temu w zależności od potrzeb można opalać piec drewnem lub zasilać go gazem. W szybki i prosty sposób w danej chwili można też zmieniać zasilanie. Hybrydowy piec do pizzy daje tym samym więcej możliwości niż zwykły piec gazowy lub opalany drewnem. Łączy w sobie najważniejsze cechy obu urządzeń i przez długi czas zapewnia niezawodną pracę.
Tradycyjne piece opalane drewnem pozwalają uzyskiwać najwyższe możliwe temperatury pieczenia, ale w ich przypadku trudno jest ją regulować. Co więcej, ich obsługa oznacza ciągłe dokładanie opału, a rozpalanie i wygaszanie pieca wymaga czasu. Piece gazowe z kolei w łatwy sposób umożliwiają regulację temperatury pieczenia. Ich obsługa jest też mniej wymagająca. Szybko się je rozpala oraz wygasza. Jednocześnie jednak przy zasilaniu pieca gazem nie trzeba martwić się o jakość potraw, ich smak i aromat.
Co daje hybryda zasilania pieców gazem i drewnem? Połączenie tych dwóch sposobów zasilania okazuje się nie tylko bardzo użyteczne, ale i też ekonomiczne. Korzyści z zakupu jest zatem wiele. Przykładowo za pomocą gazu można szybko rozgrzać piec, a stałą temperaturę utrzymywać za pomocą dopalania drewnem. Dzięki temu rachunki za gaz będą niższe. W przypadku dużego ruchu w lokalu szybko można też przełączyć zasilanie na gaz i nie martwić się koniecznością dokładania drewna.