Kominki kaflowe

Kominki kaflowe okrągłe cieszą się dużą popularnością. Wpływ na to ma ich funkcjonalność oraz estetyka. Wyróżniają się niepowtarzalnym pięknem, dzięki czemu pasują do każdego wnętrza. Można zamówić je w różnych kolorach i kształtach, co sprawia, że bez problemu wkomponują się w istniejącą aranżację domu czy mieszkania. Do tworzenia ich obudowy często wykorzystuje się kafle, które są dostępne w wielu wymiarach i barwach. Można je zamówić w wersji zdobionej lub gładkiej. Kominki kaflowe stanowią źródło przyjemnego ciepła, podobnego do ciepła odczuwanego dzięki promieniom słonecznym. Najczęściej umieszcza się je w salonie, gdzie wywołują niesamowity nastrój. W naszej ofercie dostępne są także piece kaflowe z płaszczem wodnym. Pięknie się prezentują zarówno zimą, jak i latem. W naszym asortymencie znajdują się kominki kaflowe w wielu praktycznych modelach.

Czym charakteryzują się wolnostojące kominki kaflowe?

Wolnostojące kominki kaflowe z piekarnikiem to doskonała alternatywa dla kominków o sporych rozmiarach. Nie wymagają dużo miejsca i mogą być instalowane bez konieczności przebudowywania czy remontu pomieszczenia. Są znacznie tańsze od dużych kominków, a prezentują się tak samo dobrze. Dzięki niewielkim wymiarom można je ustawić w dowolnym miejscu. Wolnostojące kominki kaflowe nie tylko ogrzewają, ale również uatrakcyjniają pomieszczenie. Z tych powodów są chętnie wybierane przez naszych Klientów.

Jak działają kominki kaflowe?

Kominki kaflowe przede wszystkim pełnią funkcję grzewczą, choć obecnie coraz częściej wybiera się to rozwiązanie ze względu na niepowtarzalny wygląd. Z historycznego punktu widzenia to kafle odpowiadały za akumulowanie ciepła z paleniska, dzięki czemu oddawały je przez wiele długich godzin. Raz rozpalony piec mógł służyć przez dłuższy czas, skutecznie ogrzewając całe pomieszczenie. Współcześnie kominki kaflowe są wyposażone w specjalne wkłady kominkowe, a specjalne instalacje odpowiadają za odpowiednie rozprowadzenie ciepła w danym pomieszczeniu. Wciąż można kupić specjalne modele kominków kaflowych, gdzie to właśnie kafle będą akumulowały ciepło. To sentymentalny powrót do minionej epoki!

Load More