Czym charakteryzują się kominki trójstronne?
Kominek kojarzy się z ciepłem i przytulnością. Szczególnie w czasie zimowych wieczorów odpowiada za stworzenie wyjątkowo nastrojowej atmosfery. I choć jego podstawową funkcją jest ogrzewanie, stanowi również istotny element dekoracyjny. Ze względu na różnorodność dostępnych modeli kominki można dopasować do wielu aranżacji. Sprawdzają się zarówno w klasycznie urządzonych wnętrzach, jak i tych, w których panuje nowoczesny minimalizm. W ostatnim czasie zainteresowaniem cieszą się kominki trójstronne, zamiennie nazywane również trójszybowymi. O tym, co je charakteryzuje, piszemy poniżej.
Jakie cechy wyróżniają kominki trójstronne?
Kominki trójstronne są zwykle droższe od klasycznych modeli. Ich cena wynika z nietuzinkowego designu, który sprawia, że konstrukcje prezentują się we wnętrzach bardzo efektownie. Kominki trójszybowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by z różnych perspektyw można było oglądać płonący w nich ogień. Jak sama nazwa wskazuje, ich konstrukcję tworzą przeszklenia z trzech stron. Kominki najczęściej przyjmują kształt prostokątów, gdzie jedna szyba jest dłuższa, a dwie pozostałe krótsze. Alternatywą dla nich są kominki na planie sześcianu, w których wszystkie szyby mają równe długości. Cechą charakterystyczną kominków trójstronnych jest to, że nie wymagają zabudowy okalającej. Mogą być jedynie zabudowane z góry lub z dołu.
Gdzie sprawdzą się kominki trójstronne?
Montaż kominków trójstronnych wymaga zaprojektowania aranżacji. Wpływa na to przede wszystkim konieczność podłączenia kominka trójszybowego do przewodu kominkowego. Odpowiednia lokalizacja nie tylko ma znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania kominka, ale także i jego estetycznej ekspozycji we wnętrzu. Kominki trójstronne dobrze prezentują się zarówno w centralnych punktach pomieszczeń, jak i przy ścianach. Mogą łączyć pomieszczenia lub dzielić je na strefy. Są na tyle uniwersalne, że pasują do większości aranżacji. Najczęściej wybiera się je jednak do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz. Ich design doskonale koresponduje z aranżacjami w stylu skandynawskim, eklektycznym lub loftowym.